امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ کد خبر: 2143

تور رفتینگ رودخانه هراز که یکی از مهمترترین رودخانه مازندران نیز به شمار می آید بعد از بررسی وضعیت و پاکسازی رودخانه هراز توسط تیم کارشناسی انجمن رفتینگ ایران در حال اجراست.

تور رفتینگ در رودخانه هراز مازندران به منظور توسعه اکوتوریسم رودخانه ای و رونق طبیعت گردی اجرا می شود

به گزارش بابل آنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران، هم اکنون تور رفتینگ رودخانه هراز که یکی از مهمترترین رودخانه مازندران نیز به شمار می آید بعد از بررسی وضعیت و پاکسازی رودخانه هراز توسط تیم کارشناسی انجمن رفتینگ ایران در حال اجراست.

 بنا بر این گزارش، انجمن رفتینگ ایران با حمایت کمیته ملی طبیعت گردی کشور رودخانه هراز مازندران را به عنولان یکی از رودخانه های دارای پتانسیل خاص در رشته رفتینگ انتخاب تا همزمان رشته های مختلف طبیعت گردی در مازندران نگین طبیعت گردی کشور توسعه یابد.

با بررسی های میدانی صورت گرفته تنها بخشی از رودخانه هراز به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر که با بررسی های انجام شده از نظر عواملی چون درجه سختی آب، سرعت امواج، وضعیت دسترسی و ویژگی های منحر به فرد  طبیعی و چشم اندازهای متنوع  به منظور راه اندازی و توسعه اکورفتینگ مناسب تشخیص داده شده است پس از پاکسازی مورد بهره برداری تیم حرفه ای انجمن رفتینگ کشور قرار گرفت. و در حال حاضر تور رفتینگ در روزهای پایانی هر هفته  برگزار می شود.

گفتنی است رودخانه هراز یکی از رودخانه های دائمی استان مازندران است که به دلیل  وجود مناطق زیبا و بکر در حاشیه این رودخانه به ویژه در فصول بهار و تابستان و همجواری با دیگر جاذبه های طبیعی چون چشمه آب معدنی لاریجان و آماده بودن امکانات رفاهی و اقامتی مورد اقبال خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی  قرارمی گیرد.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد