امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ کد خبر: 2280

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نیمه شمالی کشور بویژه سواحل شمالی، گفت: امروز مناطق واقع در شمال غرب کشور بارندگی خواهند داشت.

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط جوی کشور طی روزهای آینده اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود امروز در استان‌های واقع در شمال‌غرب کشور از جمله استان‌های گیلان، آذربایجان غربی و شرقی و همچنین اردبیل بارندگی رخ دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا نیز بارش‌ها از سواحل شمال آغاز می‌شود و به تدریج شمال‌شرق کشور کشیده خواهد شد، افزود: بر همین اساس از بعدازظهر فردا از سمت شمال‌غرب به تدریج از میزان ابرها کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شاهد بارش‌های پراکنده در سواحل شمالی کشور خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ۲ روز آینده شاهد کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل شمالی خواهیم بود ابراز داشت: دوشنبه با نفوذ بیشتر جریانات خنک از مناطق شمالی بر میزان بارش‌ها در سواحل شمالی کشور افزوده می‌شود ضمن آنکه دمای هوا نیز در این مناطق کاهش بیشتری خواهد یافت.

نقشینه یادآور شد: فردا شب نیز مناطقی از هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار باران را تجربه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امروز خلیج فارس مواج است، اضافه کرد: در روز آینده نیز غرب تا مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی درباره شرایط جوی تهران نیز بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود آسمان تهران طی ۳ روز آینده صاف باشد، البته فردا ارتفاعات این کلان‌شهر نیمه ابری خواهد بود.

نقشینه با بیان اینکه بیشینه دمای هوای تهران طی امروز، فردا برابر با ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد است، خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای پایتخت در روز جمعه و شنبه هفته آینده به ۲۰ و ۱۹ درجه سانتیگراد می‌رسد.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد