امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ کد خبر: 2286
شهید قاسم قاسم پور خوشرودی

زندگینامه شهید:

shahidghasempor

شهید قاسم قاسم پور خوشرودی در سال ۱۳۴۸ در روستای پایین خوشرودپی از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل دیده به جهان گشود. سالهای ابتدایی و راهنمایی را در همان روستا گذراند.

ازآنجائیکه خانواده شهید به شغل کشاورزی (برنجکاری) مشغول بوده اند شهید نیز در تمامی مراحل کشاورزی از کاشت،‌داشت،برداشت کمک کار پدر بود. و نه تنها به خانواده خود بلکه در کار کشاورزی به بستگان و دوستان خود نیز کمک مینمود و به گونه ای بود که با حضور او و با وجود صدای صوت دلنشینی که داشت همراهان او احساس خستگی نمیکردند.

شهید علاقه زیادی به دوستان وآشنایان داشت و محبوبیت او جاذبه بی نظیری پیدا کرد که زبانزد فامیلان و دوستان وآشنایان گردید.

جهت تامین مخارج زندگی و کمک به خانواده برای فراگیری شغل فنی آلمینیوم کاری به بابل عزیمت نموده و نزد داماد خود “شهید محمد نوروزپور” سه سال بصورت روزها کار میکرد و شبها برای ادامه تحصیل به مدرسه شبانه میرفت.

تا اینکه جهت ادامه شغلش راهی تهران شد.و در یکی از محلات تهران (منطقه شادآباد) به ادامه فعالیت کاری خود در صنعت آلمینیوم کاری پرداخت.

shahid-ghasem ghasempor (2)

در تمامی مراسمات عزاداری سید الشهدا حضور پررنگی را ایفا مینمود.در دستجات سینه زنی وهم بصورت مداح در بین برادران اعم از هیات عزاداری خوشرودپی ، بابل ، محله شادآباد تهران و حتی در بین برادران رزمنده در جبهه فعالیت چشم گیری ایفا مینمود.

در تیر ماه سال ۱۳۶۶ جهت گذراندن خدمت مقدس سربازی برای ثبت نام در کمیته انقلاب اسلامی راهی بابل یکی از مراکز ثبت نام رفت وسه ماه آموزشی را در پادگان آموزشی شهید مصطفی خمینی تهران (پرندک) مشغول آموزش بود و بعد از پایان آموزش به جبهه جنوب کشور و در لشکر ۲۸ روح الله کمیته انقلاب اسلامی تقسیم شد.

و درمنطقه عملیاتی شلمچه در صفوف دیگر زاهدان شب و شیران روز بود.و با وجود داشتن ایمان وشجاعت و صداقت بعنوان فرمانده دسته یکی از گردانهای محرم شد.

شهید برای اولین مرخصی خویش مقدمات ازدواج را بنا نهاد و در مرخصی بعدی که در نیمه دوم اسفند ۶۶ بود مراسم عقدکنان را به اتمام رسانید. و بعد از مدت کوتاهی راهی جبهه شلمچه شد و به یاری برادران رزمنده خود شتافت.

shahid-ghasem ghasempor (1)

تااینکه در ۱۳ خرداد سال ۱۳۶۷ شب هنگام جهت شناسایی عملیات بیت المقدس ۷ در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر اصابت گلوله مستقیم {قناسه} از ناحیه سر مجروح شده و به بیمارستان اهواز انتقال یافت . ولی بر اثر جراحت شدیدی که داشت به درجه رفیع شهادت نائل شد وهمانند حنظله ها و وهب ها بسوی معشوقش سالار شهیدان پیوست. روحش شاد

قطعه شعری از نوار شهید که سرانجام به پایش تا آخرین نفس هم استادگی نمود

هرکس که تو راشناخت جان را چه کند                     فرزند و عیال و خانمان را چه  کند

دیوانه کنی هر دو جهان بخشی                             دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

یک نظر یا دیدگاه برای “هرکس که تو را شناخت جان راچه کند”

    مهدی در تاريخ ۳۰ تیر ۱۳۹۴ نوشته است:

    عاشقان را سر شوریده به پیگر عجب است
    دادن سر نه عجب داشتن سر عجب است

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد