امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ کد خبر: 3481
به همّت دانشکده فنی و حرفه ای امام صادق(ع) بابل؛

دکتر بزرگی گفت: میزان بیکاری دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های دیگر کمتر است؛ یعنی ۷۰ تا ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای چه در بخشهای خصوصی و دولتی وارد بازار کار می شوند .

با همت و تلاش دانشکده فنی و حرفه ای امام صادق(ع) بابل ، همایش نکوداشت خیّرین نیک اندیش دانشگاه ساز با نام “بارش مهربانی” با حضور دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، دکتر فلاح استاندار مازندران، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمندی امام جمعه شهر امیرکلا، دکتر بزرگی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام صادق(ع) بابل، مهندس ملایی فرماندار ویژه بابل، مسئولین شهری و استانی و جمع کثیری از انسانهای نیک اندیش و نوع دوست برگزار گردید .

به گزارش بابل آنلاین به نقل از روابط عمومی این دانشگاه، در این مراسم ابتدا دکتر بزرگی رئیس دانشکده در سخنانی ضمن خیر مقدم به جمع حاضر و تبریک اعیاد شعبانیّه در سخنانی هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای را تربیت افرادی ماهر و کارآفرین عنوان کرد وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای با داشتن ۱۶۷ آموزشکده و دانشکده که در سراسر کشور به فعالیت مشغولند، پیوند واقعی بین علم و عمل و تبدیل آن به ثروت را در دستور کار خود قرار داده و تلاش می کند تا با ارتباط و تعامل با مراکز صنعتی، بخش های دولتی و غیر دولتی، زمینه لازم برای کسب مهارت، اشتغال و کارآفرینی برای جوانان را سرلوحه برنامه های خود قرار دهد. ایشان افزود: با برنامه هایی که این دانشگاه در سطح کشور اجرا کرده است، میزان بیکاری دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های دیگر کمتر است؛ یعنی ۷۰ تا ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای چه در بخشهای خصوصی و دولتی وارد بازار کار می شوند .

دکتر بزرگی افزود: میزان دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای امام صادق(ع) بابل را بیش از دو هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: این تعداد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند که با پیگیری های صورت گرفته و با کمک مسئولان و با توجه به نیاز و استقبال جوانان، با احتساب ورودی سال تحصیلی جدید مجموع دانشجویان این مرکز به بالای سه هزار نفر خواهد رسید. همچنین با افزایش چهار رشته جدید تعداد رشته ها ۱۹ رشته می باشد .

دکتر بزرگی افزود : این مرکز با استعانت از همّت مسئولین و خیرین نیک اندیش و اساتید و کارکنان زحمت کش به دنبال توسعه و ارتقاء می باشد؛ ما تا کنون از مساعدت هشت خیّر بهره مند بودیم، امّا امروز با استقبال گرم خیّرین ارزشمند، این تعداد به چند ده خیّر خواهد رسید .

ایشان در خصوص نیازهای دانشکده بیان داشتند : ایجاد سالن سرپوشیده ورزشی، احداث خوابگاه و تجهیز کارگاه ها از نیازهای عمده این دانشکده می باشند .

در ادامه دکتر بزرگی در خصوص رونمایی خودروی مسابقه ای فرمول یک گفتند : خودروی فرمول یک به طول ۴۵۰ سانتی متر ، عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۹۲ سانتی متر با توان ۸۰ اسب بخار و حداکثر ۲۴۰ کیلومتر در ساعت و ۴۹۰ کیلوگرم وزن، توسط یکی از مدرسان این مرکز به نام فرید صادق شش پلی که از دانش آموختگان همین دانشکده می باشند ساخته شده است .

ایشان در خصوص تجهیز سایت کامپیوتر بیان داشتند : یکی از سایت های کامپیوتر این دانشکده توسط پدر شهید طالبیان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون تومان تجهیز گردید و سایت دانشکده نیز به نام سایت شهید طالبیان نامگذاری شد .

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمندی امام جمعه شهر امیرکلا در سخنانی علم را محور عبادت و عبادت را محور علم دانست وی افزود: از زحمات بی دریغ دکتر بزرگی تشکر می شود، از زمانیکه ایشان به این مرکز تشریف آوردند فضایی آکنده از معنویت را ایجاد کردند؛ فضایی بسیار دینی و معنوی و علمی که این زحمات جای تقدیر و تشکر دارد .

در این مراسم دکتر صالحی امیری رئیس سازمان اسناد کتابخانه ملّی ایران در سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیّه افزود : در دنیا مسئله ای وجود دارد به نام مسئولیت اجتماعی که در بسیاری از شرکت های دنیا هزینه هایی برای کارهای خیریّه در نظر گرفته می شود و این هزینه ها صرف آموزش در مناطق محروم می شود .وی تصریع کرد: دولت با درآمد محدود و نیازهای نامحدود توان حل مشکلات را ندارد و تنها راهکار برون رفت از این مشکل حضور خیّرین در رفع این مشکلات است .

دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران سخنران دیگر این مراسم بود. دکتر فلاح یادآور شد : در شهر امیرکلا که جزئی از شهرستان بابل است همدلی و آرامش خوبی حکم فرماست. این شهر با داشتن نیروهای فرهیخته و متخصص شأن و منزلتش بیشتر از اینهاست وی تأکید کرد : دانش فنی و حرفه ای سرآمد دانش های روز است و بهترین راهکار جهت برون رفت از مشکل بیکاری، فعال کردن همین دانش است . در پایان این مراسم با حضور مسئولین و خیّرین نیک اندیش، از چند تن از خیّرین که با این دانشکده همکاری و مساعدت داشتند، تقدیر بعمل آمد و کلنگ احداث سردرب این دانشکده زده شد و همچنین خودروی فرمول یک رونمایی شد و سایت شهید طالبیان نیز راه اندازی گردید .

…….. تصاویر برگزیده این مراسم ……….

 

اباقفاق ۵۵۵ dd efwrw index qwerr qwqwq rtet wewetw wrwqr wwqw

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد