امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: 3567
در بيمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل صورت گرفت

دکتر یزدانی جراح و متخصص زنان و زایمان و آنکولوژی زنان از خارج کردن توده 18 کیلویی از شکم خانم 45 ساله دربيمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل خبر داد.

 

دکتر یزدانی جراح و متخصص زنان و زایمان و آنکولوژی زنان  از خارج کردن توده ۱۸ کیلویی از شکم خانم ۴۵ ساله دربیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل خبر داد.

۲۲(۲)

به گزارش بابل آنلاین به نقل از  روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل،  وی  گفت: این بیمار  ۴۵ ساله ساروی  با علت درد ناحیه پشت به این مرکز مراجعه  و در سونوگرافی تومور بزرگی که تمام شکم را پر کرده بود، گزارش شد.

وی افزود: بعد از این گزارش بیمار در اتاق عمل بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل با بیهوشی عمومی عمل شد که یک توده بزرگ جامدبه اندازه ۴۶ سانتی متری در پشت صفاق شکمی وجود داشت که از داخل لگن تا زیر دنده ها تمام فضای شکم را پر کرده بود، بطوریکه روده ها و معده را بسمت بالای شکم جا به جا کرده و قابل دیدن و بررسی نبود .

این جراح و متخصص زنان و زایمان و آنکولوژی زنان  گفت: ویژگی این عمل وجود توده جامد بزرگ ۱۸ کیلوگرمی پشت صفاق بود که چسبندگی به پشت دهانه رحم داشت . حین عمل احتمال آسیب به مجاری ادرار و عروق بزرگ لگنی وجود داشت که خوشبختانه توانستیم توده را بطور کامل از شکم خارج کنیم .

وی اضافه کرد: این گونه توده های جامد پشت صفاق ، بندرت به این بزرگی می رسند و بیماران باید به علائمی چون بزرگی و درد شکم توجه کرده ، زودتر مراجعه تا عمل جراحی در شرایط بهتری انجام شود و عوارض عمل کاهش پیدا کند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد