امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: 3761
سرپرست فرمانداری ویژه بابل:

ما باید روز خبرنگار را فرصتی مغتنم بشماریم و بجای سخنرانی،پای درددل خبرنگاران نشسته و به بهانه روز خبرنگار درجمع صمیمی این قشر زحمت کش حضور یافته و مستمع حرفها و درد دل این عزیزان باشیم.

modir-abasporسرپرست فرمانداری ویژه بابل در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری، در خصوص ۱۷مرداد،روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی ،شهید عرصه قلم باگرامیداشت یادو خاطره این شهید بزرگوار که در افغانستان به شهادت رسید، از زحمات خبرنگاران شهرستان بابل تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش بابل آنلاین، محمد تقی عباسپور، وی ضمن تبریک روز خبرنگار،از زحمات اصحاب رسانه،مطبوعات،صداوسیما،سایتها و خبرگزاری ها،تقدیر و تشکر نمود و گفت:همگی ما بایستی به اتفاق تلاش کنیم تا به یک وحدت و همدلی واحد دست یابیم و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

ایشان افزودند: باید در کشور، همه اقشار مردم متحد و یکدست باشند تا با وحدت لازم در مقابل تحریم‌ها و تهدیدات دشمن بیشتر از گذشته ایستادگی کنیم.

وی گفت: ما باید روز خبرنگار را فرصتی مغتنم بشماریم و بجای سخنرانی،پای درددل خبرنگاران نشسته و به بهانه روز خبرنگار درجمع صمیمی این قشر زحمت کش حضور یافته و مستمع حرفها و درد دل این عزیزان باشیم.

عباسپور در ادامه به اخلاق خبرنگاری اشاره کردو گفت: پایبندی به محاسن،دارا بودن تقوای سیاسی،تعهد در بیان واقعیت ها،رعایت انصاف و عدالت،پایبندی به اصول،رعایت بی طرفی و داشتن روحیه نقد پذیری از محاسن اخلاق خبرنگاری است.

این مقام مسئول افزود:در اسلام نیز به ارزش و اهمیت خبر بسیار سفارش شده و حتی خداوند در قرآن در مورد خبر عظیم از پیامبر می‌پرسند.

وی با اعلام جایگاه والای خبر در جامعه اسلامی، افزود: باید در خبر با تبیین و تحقیق فراوان دست به انعکاس مطلب زد زیرا اهل منطق خبر را به دو نوع اخبار صدق و کذب دسته‌بندی می‌کنند زیرا احتمال راست و دروغ بودن در اصل خبر وجود دارد و همچنین صدق و کذب خبری نیز نقش خبر را مشخص می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه خبرنگاران دقت و تبیین در زمینه خبر است، بیان کرد: خبرنگارانی که در مملکت اسلامی قدم برمی‌دارند باید در راه درستی، راستی و حقیقت به انعکاس مطلب بپردازند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خبرنگاران نباید برای دل مسئولان دست به قلم ببرند، ادامه داد: کار کردن در راستای تعریف و تمجید از مسئولان انسان را از اعتبار می‌اندازد.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید در فعالیت حرفه‌ای خود شرافت و آبروی دیگران را حفظ کنند، تصریح کرد: در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب به سال دولت و ملت ،همدلی و همزبانی نام‌گذاری شده است همه مردم و مسئولان باید در جهت پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی گام بردارند.

این مقام مسئول افزود: باید اصحاب رسانه با دقت و ظرافت در جامعه اسلامی دست به ایجاد وحدت و عطوفت بزنند و با دوری از دامن زدن به تفرقه‌ها، مشکلات خرد را بزرگ‌نمایی نکنند.

عباسپور با تاکید بر اینکه خبرها باید جامع و کامل انعکاس داده شود، تاکید کرد: مسئولان هم باید در مقابل سئوالات جامع و بجای خبرنگاران پاسخ‌گو باشند.

این مقام مسئول بیان کرد: کپی‌برداری از خبر نیز رفتار ناپسندی است که برخی خبرنگاران از این حرکت گلایه‌ دارند با این وجود خبرنگاران به جای کپی‌برداری از مطالب دیگران بهتر است خود خبرساز باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص ، افزود: باید در راه خبررسانی از شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی درس بگیریم که با رشادت و شهادت‌طلبی خود به دنیا فهماندند که ایران اسلامی اجازه دست‌درازی هیچ قدرت کذایی را نمی‌دهد.

عباسپور افزود: توسعه فرهنگی پایه و اساس تمام توسعه‌هاست و پیش شرط توسعه فرهنگی حضور اصحاب رسانه و فکر اصحاب هنر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت امر معیشتی خبرنگاران اشاره کرد و گفت:

خبرنگاران با مشکلات زیاد اقتصادی و عدم حمایت‌ها در عرصه خبر دست و پنجه نرم می‌کنند.امر معیشتی خبرنگاران و بیمه این قشر زحمتکش و همچنین ساماندهی این عزیزان از جمله مسائل مهمی است که بایستی دراسرع وقت و با اولویت خاصی مورد توجه مسئولان امر در وزارت ارشاد قرار بگیرد.

این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: در شهرستان بابل ۵۴ خبرنگار در سایت‌ها و نشریات کار می‌کنند و در قالب دو گروه خبری انجمن صنفی خبرنگاران و خانه مطبوعات سازماندهی شده هستند و ارتباط مستمر روزانه با نهادها، دستگاه‌ها و ادارات دارند.

وی با اشاره به اینکه بابل از شهرهای پیش‌گام در عرصه خبر مازندران است، تصریح کرد: همه خبرنگاران به فکر خدمت‌رسانی، ارتقا و رشد فرهنگی و اجتماعی این شهرستان هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بابل در پایان با اعلام اینکه با همکاری مسئولان شهری سعی داریم با برگزاری جشن هائی به مناسبت روز خبرنگار در قالب هفته رسانه گام موثری در زمینه اطلاع‌رسانی عمومی برداریم، اظهار کرد: در هفته رسانه بابل از چهاردهم تا بیستم مرداد امسال چند برنامه متنوع برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد