امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ کد خبر: 4442

عليرضا يونسي معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران و رئيس ستاد انتخابات استان آخرين آمار و اطلاعات ثبت نام در حوزه هاي انتخابيه مازندران را اعلام كرد .

وی در مورد ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری گفت در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مجموع ۲۸ نفر  از داوطلبان ثبت نام نمودند که تعداد ثبت نام کنندگان این دوره نسبت به دوره قبل بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
یونسی تعداد ثبت نام کنندگان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران را  ۳۰۵ نفر اعلام کرد و گفت : در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه   ۲۷  نفر ، ساری و میاندرود  ۴۵ نفر ، قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ ۵۰ نفر،  بابل ۵۳ نفر ، آمل۲۷ نفر،  بابلسر و فریدونکنار  ۲۷ نفر ،  نور و محمود آباد۲۳ نفر،  نوشهر، چالوس و کلاردشت  ۲۶ نفر،  تنکابن، رامسر و عباس آباد ۲۷ نفر ثبت نام نمودند که تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۱۰ درصد افزایش داشته است . رئیس ستاد انتخابات استان همچنین از رشد ۱۰۸ درصدی ثبت نام بانوان در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت : در دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ نفر از بانوان ثبت نام نموده بودند که در این دوره تعداد آنان به ۲۵ نفر رسید گ.
وی در ادامه به وضعیت تحصیلات داوطلبان اشاره کرد و گفت : ۶۵ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای مدرک دکترا و ۲۴۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
یونسی به آغاز فرایند تایید صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی استان اشاره کرد و گفت : کار استعلام داوطلبان از ۲۹ آذر ماه یک روز پس از آغاز زمان ثبت نام شروع شده  و مراکز چهارگانه  تا نهم دیماه  می بایست نتایج را اعلام نمایند.
یونسی افزود : بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی بر اساس ماده ۵۰ قانون انتخابات از امروز آغاز و تا ۱۴ دی ماه  به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت .

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد