امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ کد خبر: 4806
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بابل خبر داد:

عده‌ای با هدف کاهش قیمت مرغ اقدام به فروش طیور زنده در سطح شهرستان می‌کنند که این مسئله سلامت عمومی جامعه را با مخاطرات جدی مواجه می‌کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بابل با بیان اینکه زنده فروشی مرغ سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند از پلمپ یک واحد صنفی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بابل آنلاین به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر امید پهلوانیان در این باره افزود: این واحد غیر مجاز در محدوده شهر بابل اقدام به کشتار غیر مجاز مرغ زنده ، پرکنی و عرضه غیر بهداشتی آن می نمود، توسط اکیپ های عملیاتی مشترک دامپزشکی با ادارات مرتبط بر اساس مصوبه کارگروه سلامت شهرستان با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری بابل کلیه ادوات این واحد صنفی ضبط و واحد مورد نظر پلمپ و از ادامه فعالیت غیر قانونی آن جلوگیری بعمل آمد.

وی خاطر نشان کرد: عده‌ای با هدف کاهش قیمت مرغ اقدام به فروش طیور زنده در سطح شهرستان می‌کنند که این مسئله سلامت عمومی جامعه را با مخاطرات جدی مواجه می‌کند.

وی تصریح کرد: طیور زنده باید در کشتارگاه‌های صنعتی و بهداشتی و با نظارت بازرسان بهداشتی کشتار، و بسته‌بندی شده و پس از نظارت‌های بهداشتی در مراکز مجاز ، تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی به شهروندان عرضه شود.

پهلوانیان یادآور شد: ارتقای بهداشت عمومی، کنترل بهداشتی عرضه گوشت مرغ و پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام فقط از طریق نظارت، بازرسی و اقدامات بهداشتی دامپزشکی میسر می‌‌شود که انتظار می رود شهروندان با رعایت نکات بهداشتی، هشدارهای دامپزشکی را جدی گرفته و دامپزشکی را در راستای اجرای این وظیفه خطیر یاری نمایند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد