امروز: شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ کد خبر: 4849
مدیر عامل سازمان آتش نشانی بابل:

عدم قفل درب ورودي هنگامي که آسانسور در طبقه توقف نکرده است، اصلي‌ترين دليل سقوط افراد مي‌باشد و اين نشان از عدم سرويس به موقع و يا عدم مهارت کافي سرويس کار است.

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی بابل گفت: عدم استفاده از تجهیزات استاندارد، عدم سرویس به موقع و استفاده خارج از ظرفیت اصلی ترین دلایل بروز حوادث مربوط به آسانسور است.

آسانسور

به گزارش بابل آنلاین به نقل از  روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل مهندس سید قاسم دابوئیان با اشاره به افزایش آمار حوادث آسانسور در شهر بابل گفت:   تنها در ۲۷ روز اول سال ۹۵ حدود ۲۰ حادثه آسانسور در شهر بابل رخ داده که نیروهای این سازمان در محل حاضر و نسبت به امدادرسانی شهروندان اقدام کرده‌اند و این در حالی است که در سال ۹۴ نیز حدود ۱۶۷ مورد حادثه آسانسور در شهر بابل رخ داده است.

دابوئیان درباره علل سقوط افراد به داخل چاهک آسانسور گفت: عدم قفل درب ورودی هنگامی که آسانسور در طبقه توقف نکرده است، اصلی‌ترین دلیل سقوط افراد می‌باشد و این نشان از عدم سرویس به موقع و یا عدم مهارت کافی  سرویس کار است.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل از شهروندان خواست تا در استفاده از آسانسور دقت کافی را داشته و نکاتی چون عدم استفاده کودکان به تنهایی از آسانسور، استفاده مناسب و به اندازه ظرفیت ، کنترل و مشاهده کابین آسانسور در هنگام سوار شدن، عدم قراردادن دست در مقابل درب کابین به منظور بسته نشدن، بازی نکردن با کلیدهای طبقات را رعایت کنند.

مهندس دابوئیان افزود: در برخی از موارد مشاهده میشود که تعدادی از آسانسورها به خصوص در مجتمع های مسکونی، از نظر کیفیت و استاندارد با ظرفیت و تعداد طبقات مناسب نیست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل تاکید کرد:   بیشتر آسانسورها فاقد سیستم هشدار در ژنراتور هستند که همین امر باعث می شود تا با قطع شدن برق، افراد در داخل آسانسورها محبوس شوند.

مهندس دابوئیان با اشاره به عدم توجه برخی از شهروندان نسبت به ظرفیت آسانسورها و خطرات احتمالی آن گفت: یکی از بارزترین حوادث ناشی از آسانسور استفاده بیشتر از ظرفیت است که در این هنگام و با توجه به تعداد زیاد مسافران و استرس ناشی از سقوط و تنفس های زیاد همه فکر می کنند که دچار خفگی شده اند در صورتی که کابین آسانسور ها طوری طراحی شده که هوا برای تنفس وجود دارد و در بروز چنین حوادثی شهروندان باید با حفظ خونسردی خود بلافاصله با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد