امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ کد خبر: 4931
رئیس بیمارستان آیت الله روحانی بابل اعلام کرد:

در این بیمارستان در سال 95 شاهد انجام مطالعات ساخت و راه‌اندازی بخش دیالیز، پاویون مرکزی، بخش آزمایشگاهی کاردیوژنتیک، گسترش بخش آندوسکوپی است.

 رئیس بیمارستان آیت الله روحانی بابل به‌مناسبت هشتمین سالروز افتتاح این مرکز، گفت: بیمارستان آیت ا… روحانی در آغاز هشتمین سال فعالیت خود افتخار دارد که به‌عنوان بزرگترین بیمارستان شمال کشور با بهره‌گیری از به‌روزآمدترین وسایل و امکانات به خدمت مردم مازندران بپردازد، با نگاهی کوتاه به آمار خدمات ارزنده این بیمارستان طی هشت سال گذشته مشخص می‌شود که این مرکز همچون نگینی گرانبها مایه افتخار دانشگاه علوم پزشکی بابل و شمال کشور است.

۱۷(۳)

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل دکتر محمود صادقی افزود: این بیمارستان دارای ۱۲ بخش بستری، ۱۶ اتاق عمل، ۵۱۱ تخت مصوب با بخش‌های ویژه شامل ۱۶ تخت ICU داخلی، هشت تخت ICU جراحی ، هشت تخت  CCU ،NICU با ۱۶ تخت، ۱۰ تخت ICU جراحی قلب، دو اتاق عمل جراحی قلب و بخش فوق تخصصی قلب اطفال شامل تخت‌های CCU و بستری به همراه پاراکلینگ‌های مجهز شامل اندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، پاتولوژی، MRI، سی‌تی اسکن و درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی است.

رئیس بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل با بیان اینکه بیمارستان دارای بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب باز با دو اتاق عمل اختصاصی و بخش فوق تخصصی قلب اطفال است، تصریح کرد: جراحیهای منحصر به فرد قلبی و پذیرش بیماران قلب اطفال از استان‌های مجاور و ارائه خدمت در این زمینه سبب افتخار استان مازندران است.

وی با اعلام اینکه در این بیمارستان در سال ۹۵ شاهد انجام مطالعات ساخت و راه‌اندازی بخش دیالیز، پاویون مرکزی، بخش آزمایشگاهی کاردیوژنتیک، گسترش بخش آندوسکوپی است، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان برای آنژیوگرافی با فراهم کردن فضای فیزیکی در آینده نزدیک دستگاه آنژیوگرافی دوم این مرکز نیز راه‌اندازی می‌شود.

دکترصادقی با اشاره به اینکه از دیگر برنامه‌های بیمارستان در حیطه پژوهشی، فعال کردن واحد توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان است، ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ طرح تحقیقاتی در بیمارستان توسط اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دیگر پژوهشگران در حال اجرا است که امیدواریم با تقویت و ارتقای این واحد، شاهد ارائه و اجرای طرح‌های تحقیقاتی بالینی بیشتری باشیم.

وی اضافه کرد: از بدو تأسیس تاکنون تعداد بیماران بستری شده، ۲۴۱ هزار و ۲۵۰ نفر، تعداد موالید ۱۸ هزار و ۶۴۲ نفر، تعداد کل اعمال جراحی ۵۴ هزار و ۲۶ نفر، مراجعان به درمانگاه ۹۹۶ هزار و ۸۹۴ نفر بوده که شاهد دیگری بر وسعت خدمات ارائه‌شده در این مرکز هستیم.

رئیس بزرگترین بیمارستان شمال کشور گفت: تعداد مراجعان بیماران به اسکرین اورژانس در سال گذشته را ۷۴ هزار و ۹۴۳ نفر و تعداد مراجعه‌کنندگان به درمانگاه‌های بیمارستان را ۱۹۸ هزار و ۹۷۸ نفر عنوان کرد و یادآور شد: تعداد جراحی‌های انجام‌گرفته در این بیمارستان در سال گذشته ۱۳ هزار و ۷۶۵ مورد بوده است.

وی متوسط درصد اشغال تخت‌های بیمارستانی در سال ۹۴ در این بیمارستان را ۸۳ درصد عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از امتیاز‌های این مرکز وجود باند هلی‌کوپتر بوده که در صورت ضرورت و شرایط اورژانسی قادر به جابه‌جایی و انتقال بیمار از مسیر هوایی است.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد