امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ کد خبر: 5133
شهردار بابل در نخستین نشست شهروندان نخبه برای توسعه شهر بابل عنوان کرد:

شهردار بابل گفت: جوانان دوست دارند با شتاب بیشتری حرکت کنند و افراد با تجربه ترجیح می دهند کارها با سنجش و صبر و بررسی های دقیق پیش برود و ما برای پیشرفت نیازمند تلفیق این دو هستیم.

نخستین نشست شهروندان نخبه برای توسعه شهر بابل، پنجشنبه ۲۸ مرداد ماه با دعوت عمومی از سوی شهرداری بابل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بابل آنلاین، در این نشست که در سالن اجتماعات هلال احمر بابل برگزار شد شهردار بیژنی در سخنانی گفت: شورای شهر بابل در تمامی برنامه ها کمک شهرداری است و همکاران شهرداری نهایت تلاششان را به صورت شبانه روزی می کنند و از زندگی خود می زنند تا خدمات به شهروندان ارائه دهند. اما این کافی نیست و شهرداری نیازمند هم اندیشی افراد صاحب ایده است.

وی افزود: همانگونه که در بسیاری از موارد دیگر بین اقشار و طبقات مختلف جامعه فاصله هست، متاسفانه شاهد این فاصله میان اندیشمندان مان هم هستیم و احساس کردیم شاید لازم باشد ما حلقه ای باشیم برای ایجاد فضایی جهت اتحاد.

مهندس بیژنی تصریح کرد: جوانان دوست دارند با شتاب بیشتری حرکت کنند و افراد با تجربه ترجیح می دهند کارها با سنجش و صبر و بررسی های دقیق پیش برود و ما برای پیشرفت نیازمند تلفیق این دو هستیم.

وی در ادامه با اشاره با برگزاری این نشست گفت:  پیش از نوروز ۱۳۹۵ شهرداری در سطح شهر و فضای مجازی اعلام به دعوت به همکار از نخبگان کرده بود. در این مدت آقایان دکتر قاسمی و علی قلی زاده و ابراهیمیان اساتید مجرب دانشگاهی یک طرح اولیه برای تشکیل کارگروه های هم اندیشی تهیه کرده اند که این کارگروه های پیشنهادی شامل: محیط زیست و سلامت – حمل و نقل و ترافیک – فرهنگی و اجتماعی –  معماری و شهرسازی –  اقتصاد و سرمایه گذاری می باشد که هر کدام خود شامل زیرشاخه هایی هستند و علاقه مندان متناسب با توانمندی ها و دانش و علایقشون می توانند وارد یکی از این زیر شاخه ها شوند.

شهردار بابل  در پایان تصریح کرد: مدیریت اجرایی محدودیت ها و مشکلاتی دارد که معمولا افراد متخصص علمی آنها را لحاظ نمی کنند و در نتیجه هر ایده ای نیازمند تطبیق با شرایط اجرایی است.

رئیس شورای شهر بابل با اشاره به مشکلات اصلی شهر  گفت:  زیست محیطی و آلودگی شهری که شاخص آن بحث زباله است، ترافیک، حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی، عدم توازن شهری در بحث فیزیکی و جغرافیایی و آداب و فرهنگ شهرنشینی، که متاسفانه ما در این بخش دچار اشکال زیادی هستیم را از جمله این مشکلات بیان کرد.

فرامرز ابوالحسنی بیان داشت: شهرداری و شورای شهر به دلیل دو مانع مهم نمی توانند خیلی از طرح های خوب را اجرایی کنند  و این دو عامل عبارتند از:
۱- طرح ها برای اجرایی شدن حتما باید با قوانین موجود مطابقت داشته باشند.
۲- طرح ها باید با بودجه شهر مطابقت داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: بابل را باید یک شهر پانصد هزار نفری دید نه یک شهر دویست و پنجاه هزار نفری، چرا که روزانه حجم زیادی شهروندان سیار  دارد و در نتیجه در عمل نه تنها باید شهروندان بابلی را مورد توجه قرار دهیم، که باید شهروندان شهرهای بندپی را هم در نظر بگیریم.

در پایان نشست دکتر قاسمی کبریا طی توضیح طرح پیشنهادی خود برای تشکیل اتاق فکر، ابراز داشت: به دنبال یک اتاق فکر ورزیده و چابک جهت هم اندیشی با شهرداری هستیم.

وی افزود: متاسفانه ما ایرانی ها کار گروهی بلد نیستیم و باید تلاش کنیم با انجام چنین طرح هایی به مرور کار گروهی را یاد بگیریم.

وی اظهار داشت:  بابلی ها در بحث تجارت حرف اول را در استان و حتی کشور می زنند، که باید در شهر خودشون هم این توان را فعال کنند.

در پایان از حاضرین خواسته شد فرمی را جهت ابراز نظراتشان و بیان دانش و توانمندیهاشان تکمیل کنند تا انشالله تیم های اولیه کارگروه ها تشکیل گردد.

photo_2016-08-21_19-25-31 jgff ff xdgdfgdg yutyut tttt photo_2016-08-21_19-25-52

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد