امروز: دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
آمار بازديد
تاريخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ کد خبر: 5236
یادداشت علی نجفی درباره تغییرات در دولت

اینجانب به عنوان نماینده مجلس در کسوت قانون گذاری در کار دولت دخالت نمی کنم و انتخاب مصادیق تصدی وزارت را برعهده دولت می دانم.

%d9%86%d8%ac%d9%81%db%8c

علی نجفی خشرودی عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی  به تحلیل جابه جایی های اخیر در دولت پرداخته است.

به گزارش بابل آنلاین نجفی در این یادداشت که در اختیار ایسنا مازندران قرار داده آورده است:

دولت تدبیر و امید در آستانه انتخاب هایی مهم در سه حوزه، فرهنگ، آموزش و جوانان و ورزش قرار دارد.

این رویداد از یک سو موید آن است  که سه حوزه مهم و تاثیر گذار در سرنوشت جامعه و بخصوص نسل جوان، قفل هایش همچنان جان سختی می کنند و کلیدها عاجز از گشایش امور این سه بخش سرنوشت ساز هستند و از سوی دیگر می توان در دولت امید، امیدوار بود که در صورت انتخاب و معرفی وزرای شایسته موجب شکل گیری انرژی و سرمایه اجتماعی گران سنگی در این حوزه ها باشیم و قفل ها با رویکردی جامعه محور گشوده شود.

اینجانب به عنوان نماینده مجلس در کسوت قانون گذاری در کار دولت دخالت نمی کنم و انتخاب مصادیق تصدی وزارت را برعهده دولت می دانم. اما پیرامون ملاک های خود برای اعتماد به وزاری معرفی شده نکاتی را برای موکلین بازگو می کنم.

۱-عملکرد گذشته وزارت ورزش و جوانان و رها کردن حوزه جوانان، قابل نقد اساسی است. در حالی که می توان با اعطای فضای بیشتر به حوزه جوانان در مشاوره و اجرای طرح های اجتماعی و سازمان های جوانان در شهرها و بخش های محروم نسبت به کشف استعدادهای مدیریتی که دغدغه اجتماعی و تجربه کار اجتماعی را دارند، اقدام کرد.

در این موقعیت بجاست تا دولت با معرفی افراد کارکشته، متخصص و خوش نام در عرصه مدیریت ورزشی و صاحبنظر در حوزه جوانان بتواند تجربه موفق انتخاب افراد متخصصی چون دکتر ظریف و دکتر قاضی زاده هاشمی را تکرار کند.

اینجانب حتما  صندلی وزارت در این وزارتخانه را شایسته کسی می دانم که برنامه هایش برپایه دوبال ورزش و جوانان تنظیم باشد و معتقد و دارای اشراف در هر دو‌حوزه باشد.

۲-در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اگرچه عملکرد شخصیت موقر و معتدل آقای علی جنتی موجب تغییرات مهم و اساسی در حوزه نشر، کتاب، موسیقی و سینما در سه سال گذشته بوده است ولیکن در حال حاضر انتخاب افراد فرهیخته و محبوب که کارنامه درخشانی در عرصه مدیریت فرهنگی کشور داشته اند، موجب پویایی بیشتر در این عرصه که از ویترین های مهم دولت است، خواهد بود. ضمن اینکه مطالبه اصلی چهره های فرهنگی و هنری ما عدم دخالت و ایجاد محدودیت برای آنهاست، می توان با تدبیر و تکریم این قشر مهم موجب شکوفایی استعدادهای آنان شد. شاهد مثال پدیده هایی مانند زنده یاد عباس کیارستمی و آقای اصغر فرهادی هستند که بدون حمایت دولت با توجه به  استعداد خود تبدیل به پدیده های جهانی شدند.

بنابراین هنر وزیر ارشاد باید دارای توان تعامل و تفاهم با نیروی های مختلف فرهنگی و در عین حال حمایت از هنرمندان کشور باشد.

۳- به عقیده اینجانب در حوزه مهم وزارت آموزش و پرورش کسی می تواند موفق باشد که به تئوری های نوین آموزشی و تربیتی اشراف کامل داشته باشد و شجاعت و جسارت شکستن لاک های کهنه و عبور از مدیریت آزمایشی و آزمون و‌خطایی را داشته و سرنوشت آموزشی کودکان و نوجوانان این کشور را بر اساس تدبیر بخواهد..

در این حوزه به کسی اعتماد می کنم که شجاعت و توانایی دفاع از حق معلمان را داشته باشد و برنامه ای مدون برای گشایش گره های کور این وزارتخانه ارائه کند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب