امروز: دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
آمار بازديد
تاريخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۶ کد خبر: 5407
محمدی رئیس ارشاد بابل خبر داد:

هفتمین همایش شلاب،روز چهارشنبه ٦ دیماه امسال در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

هفتمین همایش شلاب،روز چهارشنبه  ۶ دیماه امسال در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل، عیسی محمدی فیروزجایی اظهار کرد: شلاب به یک جریان مثبت و زایای فرهنگی تبدیل شده و در نزد پژوهشگران، نویسندگان و علاقمندان به فرهنگ بومی جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد استقبال از این حرکت فرهنگی و همکاری خوب و سازنده با دبیرخانه همایش هستیم افزود: نویسندگان و پژوهشگران، آخرین یافته‌های عالمانه و محققانه در حوزه‌های مختلف فرهنگ بومی خود را برابر استانداردهای علمی و دانشگاهی به دبیرخانه همایش ارسال می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل تصریح کرد: در راستای نگاه تخصصی‌تر به فرهنگ بومی، محور همایش دوره هفتم، نقش موثر و تاریخی زنان و مادران در حفظ، ثبیت، انتقال و اشاعه فرهنگ بومی مازندران تعیین شده است.

محمدی خاطر نشان کرد: گستره فعالیت شلاب، سرزمین جغرافیایی زبان و ادب تبری مشتمل بر استان مازندران و بخش هایی از استان های تهران،  البرز ، شرق استان گیلان، غرب استان گلستان و مناطق شمالی استان‌های سمنان است.

ایشان با اشاره به اینکه همایش شلاب ۶ دوره در تجلیل از فرهیختگان ادبی برگزار شد، تصریح کرد: همایش نخست در سال ١٣٨٣ با نکوداشت زنده یاد استاد محمدکاظم گل باباپور، همایش دوم سال  ١٣٨۵ با نکوداشت زنده یاد استاد غلامرضا کبیری، همایش سوم سال ١٣٨۶ با تجلیل از استاد محسن مجیدزاده، همایش چهارم سال١٣٨٧ با تجلیل از استاد حجت الاسلام حیدری سوادکوهی، همایش پنجم سال ١٣٩۴ با تجلیل از استاد عیسی کیانی حاجی، همایش ششم سال ١٣٩۵ با تجلیل از استاد نصرالله هومند و همایش هفتم سال ١٣٩۶ با تجلیل از سرکار خانم فریده یوسفی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جریان مثبت در نظر دارد تا سال آینده همایش هشتم را با محوریت شعر طبری و تجلیل از یک شاعر بومی سرا برگزار کند لذا در همین راستا از عموم پژوهندگان و شاعران تقاضا می‌شود تا با تحقیق، تالیف و ارسال مقاله در زمینه شعر تبری (ساختار، اوزان، کارکردها، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی، زندگی شاعران شاخص و … ) دبیرخانه همایش در این مسیر یاری کنند.

 

 

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب