امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: 5430
معاونت توسعه منابع انسانی:

هیچ نیرویی بدون هماهنگی با شهردار در سازمانها و واحدها بکارگیری نگردد و مسئولیت عدم رعایت این موضوع با مدیر سازمان یا واحد مربوطه خواهد بود.

معاونت توسعه منابع انسانی گفت: سیستم اداری دارای قواعد و مقرراتی است که رعایت به آن بر عهده همه پرسنل می باشد و پایبندی به آن براساس چارچوب و دستورالعمل است که به ما ابلاغ شده است.

به گزارش بابل آنلاین به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری بابل مهندس رستمپور در جلسه هماهنگی و همدلی معاونین، مدیران سازمانها و مناطق شهرداری بابل، در سالن کنفرانس شهرداری برگزار شد با بیان این مطلب یکی از مشکلات شهرداری را عدم هماهنگی و رعایت سلسله مراتب اداری دانست و گفت: در چارت سازمانی، شهرداری دارای ۴ معاونت جداگانه می باشد که هر معاونتی شامل مدیرانی می باشد که برای اجرای کارها و هماهنگی در امور ابتدا مدیران با معاونت هماهنگی لازم را انجام داده و سپس معاونت ذیربط پس از بررسی موضوع نسبت به ارائه آن به شهردار محترم اقدام می نماید این مهم جدای از این که یک وظیفه اداری است بلکه احترام به مقام مافوق هم می باشد.

وی دغدغه مهم و جدی این روزها که گریبان گیر شهرداری شده را نیروهای حجمی مازاد دانست و افزود: قرارداد جدید بصورت حجمی و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان می باشد و تاکید نمود: هیچ نیرویی بدون هماهنگی با شهردار در سازمانها و واحدها بکارگیری نگردد و مسئولیت عدم رعایت این موضوع با مدیر سازمان یا واحد مربوطه خواهد بود.

مهندس رستم پور درخصوص کنترل ورود و خروج نیروها گفت: بحث ورود و خروج نیروها باید بصورت جدی نظارت شود و برای کنترل دقیق نیروهای حجمی راهکاری اعمال شود.

وی درخصوص وصول مطالبات در حوزه کاری گفت: به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی باید از هزینه های اضافه خودداری شود و کارهایی که ضرورت آن احساس می شود در دستور کار قرار گیرد و حتی المقدور هزینه ها را کاهش دهیم.

معاونت توسعه منابع انسانی در ادامه یادآور شد: در هر سازمان یا اداره ای باید برای کسانی که تلاش بی شائبه و بی وقفه در جهت پیشبرد اهداف سازمان دارند نیاز به ایجاد انگیزه می باشد و بین افرادی که تلاش می کنند و کسانی که کار نمی کنند تفاوتی وجود داشته باشد بدین منظور دستورالعمل اضافه کاری تنظیم و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال گردید که انشاالـ.. پس از تصویب شورای اسلامی شهر به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی درخصوص ضرورت میز خدمت و ارائه خدمت از طریق آن گفت: این امر مهم از اول تیرماه در شهرداری مرکز و مناطق باید به اجرا درآید.

همچنین در ادامه مهندس قائمی مدیر حراست شهرداری درخصوص اهمیت میز خدمت بیان کرد: برای این امر باید فضایی در ورودی ساختمان شهرداری و مناطق و سازمانهای وابسته در نظر گرفته شود تا ارباب رجوع برای دریافت خدمات ابتدا به آنجا مراجعه نماید و همچنین ارائه خدمات شهرداری به مراجعه کنندگان به صورت الکترونیکی باشد.

وی اجرای این دستورالعمل را کار بزرگی دانست و گفت: ارائه خدمات از طریق میز خدمت قطعا به سهولت کار ارباب رجوع و سرعت عمل پیگیری کارهای آنان کمک شایانی خواهد نمود.

در پایان مهندس رستم پور با تاکید بر مازاد بودن نیروهای حجمی شهرداری از کلیه سازمان ها و مناطق خواست تا چارت سازمانی پیشنهادی خود را براساس مازاد یا کمبود نیرو تا پایان هفته ارائه نمایند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد