امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: 5452
شهردار بابل خبر داد

متاسفانه در طول دوره های مختلف الحاقات زیادی در این پل صورت گرفته است که هدف اساسی ما در این بازسازی آن است که الحاقات اضافی از این اثر تاریخی حذف شود و به سازه اصلی خود بازگردد.

به همت شهرداری بابل بازگرداندن اصالت تاریخی و مرمت پل تاریخی محمدحسن خان با قدمت بیش از ٢۵٠ سال آغاز شد.

به گزارش بابل آنلاین به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری بابل، شهردار بابل در خصوص آغاز و مرمت پل محمد حسن خان، گفت: خوشبختانه بعد از سال ها چشم انتظاری و دغدغه مردم و سازمان های مردم نهاد، مرمت و بازسازی اساسی پل تاریخی محمد حسن خان آغاز شده است.

مهندس محسن کبود فیروزجائی  افزود:  بازسازی این سازه تاریخی با تلاش و پیگیری های شهرداری بابل ، میراث فرهنگی و اداره کل راه و شهرسازی مازندران انجام می گیرد و برای این طرح در مرحله اول ۶ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است .

شهردار بابل بیان داشت : یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال از این میزان اعتبار را میراث فرهنگی تامین می کند ، ٢ میلیارد ریال را شهرداری بابل تقبل کرده است و تامین ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال هم بر عهده راه و شهرسازی مازندران است .

مهندس کبود گفت: متاسفانه در طول دوره های مختلف الحاقات زیادی در این پل صورت گرفته است که هدف اساسی ما در این بازسازی آن است که الحاقات اضافی از این اثر تاریخی حذف شود و به سازه اصلی خود بازگردد.

وی بیان داشت ؛ این الحاقات که در پیاده روی پل ، نرده های بتنی و سازه آن صورت گرفته است با انتخاب یک پیمانکار مجرب و کاربلد برداشته خواهد شد.

شهردار بابل توضیح داد : آسفالتی که بر روی پل ریخته شده، برداشته و سنگ فرش های قلوه ای همانند زمان شکل گیری این پل در حدود بیش از ٢۵٠ سال پیش انجام خواهد شد و تمامی ترک ها و شکاف هایی که در پل ایجاد شده ، ترمیم می شود.

ایشان در پایان گفت: تلاش ما بر این است که سه ماه آینده بخش قابل توجهی از مرمت و  بازسازی  این بنای تاریخی به پایان برسد و برای علاقه مندان و دوستداران میراث کهن گذشته این اثر تاریخی جلوه نمایی کند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد