امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ کد خبر: 617
دكتر تقي پور پاسخ مي دهد:

امروز در جای جای دنیا حرف امام راحل نفوذ دارد هرچند که در برخی جاها نمی توانند اظهار کنند. آیت الله بهجت می فرمود : علت برتری علمای ما از برخی انبیای بنی اسرائیل این است که علمای ما قرآن دارند

امام جمعه گتاب گفت: ما 14 خرداد ، سالروز رحلت آن مرد آسمانی و عظیم و مجتهد و مدیر و مدبر و نترس را در پیش داریم. کسی که در برابر شاه آن چنان صحبت می کرد که برخی نزدیکان به او می گفتند : آقا مواظب باش! تو که چیزی نداری!

حجت الاسلام تقي پور در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اين بخش با بيان اين مطلب تصريح كرد: همین گتاب و بندپی که تقریبا 300 شهید که اکثرا هم جوان بودند را تقدیم کرد ؛ اینها پرورش یافته ی امام بودند. قطعا امام راحل ما از برخی علمای بنی اسرائیل بالاتر بود. در احدایث شیعه و سنی داریم که ( علماء امتی افضل من انبیاء بنی اسرائیل ) و در برخی روایات داریم ( … کانبیاء بنی اسرائیل )

وي ادامه داد: شیخ مفید رحمه الله علیه می فرماید انبیاء بنی اسرائیل چند دسته بودند. 1.برخی بر خود مبعوث شدند. 2.برخی فقط برای خانواده خود مبعوث شدند. 3.برخی علمای بنی اسرائیل برای قوم و منطقه خود مبعوث شدند. 4.برخی انبیای بنی اسرائیل چون موسی علیه السلام اولوالعزم بودند که ما البته در رابطه با ایشان حرفی نداریم. و امام راحل را قطعا از ایشان برتر نمی دانیم. اما آن پیامبر گرامی که فقط بر خود و قومش نازل شد را با امامی مقایسه کنید که تمام عرب و عجم و … را انذار کرد. دامنه تاثیر امام که بسیار بیشتر از خیلی از انبیاء بنی اسرائیل شد.

تقي پور گفت: در این عصر ، حضرت روح الله، از میان گاوپرست ها ، افرادی را تربیت کرد که می گویند لا اله الا الله ، محمد رسول الله . همین حجت الاسلام ایگاراد جای پونگ شای که آمد و به شما گفت که در کشورش تایلند ، خرگوش و خرچنگ و … را می پرستند. و گفت که در همانجا 70000 نفر شیعه داریم که این تعداد را طلبه ای که به عشق امام آمد و در ایران طلبه شد و 25 سال قبل به تایلند رفت و تا حالا 70000 نفر را شیعه تربیت کرد. خب! کدامیک از انبیاء بنی اسرائیل 70000 نفر را تربیت کرد؟ حالا این حدیث واضح شد که ( علماء امتی افضل من انبیاء بنی اسرائیل) با این قید که گفتم قطعا امام راحل به حضرت موسی علیه السلام نمی رسد.

امام جمعه گتاب اظهار داشت: البته برخی تفسیر کردند که (علماء) منظورش ائمه معصومین هستند. که اگر این باشد که این بزرگواران را جز از محمد رسول الله از هر شخصی برتر می دانیم. و علتش هم آیه تطهیر و آیه مباهله و … است. ما معتقدیم که همه انبیاء باید از باطن ولایت علی علیه السلام مدد بگیرند و بعد نبی شوند.

تقي پور در پايان سخنان خود گفت: امروز در جای جای دنیا حرف امام راحل نفوذ دارد هرچند که در برخی جاها نمی توانند اظهار کنند. آیت الله بهجت می فرمود : علت برتری علمای ما از برخی انبیای بنی اسرائیل این است که علمای ما قرآن دارند و قرآن مهیمن و مسیطر است و اینها به مدد قرآن بر همه جوانب مهیمن و مسیطر هستند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد