امروز: دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
آمار بازديد
تاريخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۳ کد خبر: 672

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شهریه پیش دبستانی‌ها به صورت درصدی از شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی است که این شهریه تا ۸۰ درصد شهریه ثابت مدرسه ابتدایی است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شهریه پیش دبستانی‌ها به صورت درصدی از شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی است که این شهریه تا ۸۰ درصد شهریه ثابت مدرسه ابتدایی است.

مرضیه گرد در گفت‌وگو با تسنیم، در رابطه با تعیین شهریه مراکز پیش دبستانی اظهار داشت:‌ شهریه مراکز پیش دبستانی که در ضمیمه مدارس ابتدایی غیر دولتی فعالیت می‌کنند توسط شورای تعیین نرخ شهریه هر شهرستان تعیین می‌شود که این شهریه تا 80 درصد شهریه ثابت مدرسه ابتدایی است.

وی با اشاره به اینکه شهریه پیش‌دبستانی‌های غیر دولتی مستقل طبق الگوی تعیین شهریه محاسبه می‌شود، افزود: شورای نظارت در استان‌ها باید متناسب با شهریه مدارس ابتدایی شهریه مراکز پیش دبستانی‌ را اعلام کند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: پیش دبستانی‌ها در دو بخش تعریف می‌شوند که صدور مجوز آنها بر عهده ماست و تهیه محتوا و نحوه فعالیت آنها بر عهده معاونت آموزش ابتدایی است.
گرد ادامه داد: پیش دبستانی ماهیت غیردولتی دارد اما مدارس دولتی که درگذشته مجوز فعالیت پیش دبستانی را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند ولی نه با عنوان مرکز پیش دبستانی دولتی چرا که این مراکز هزینه دریافت می کنند.

وی عنوان کرد: در مناطق محروم و دو زبانه باید شرایطی فراهم شود تا خانواده‌هایی که توان مالی ندارند به شکل خرید خدمات آموزشی از خدمات مراکز پیش دبستانی بهره‌مند شوند.

گرد گفت: تعداد دانش‌آموزان پیش دبستانی 531 هزار نفر است که در 15 هزار و 994 مدرسه حضور دارند.

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب