امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 
تاريخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۳ کد خبر: 740
كروكلا

Lasemi Mohsen8شانزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه ساز استان مازندران صبح پنجشنبه اول خردادماه در ساري برگزار شد و 30 خيّر مازندراني مورد تقدير قرار گرفتند.

در اين مراسم كه از ساعت 10 صبح در اردوگاه فرهنگي، آموزشي و تفريحي بادله ي ساري با حضور مسئولان بلند پايه كشوري و استاني برگزار شد، حاج محسن لاسمي ايمني خيّر مدرسه ساز روستايمان ايمن آباد و كروكلا از بابل به پاس احداث مدرسه ي شش كلاسه در روستاي ايمن آباد، خريد و اهداي 2100 متر زمين جهت احداث مدرسه در ايمن آباد، نوسازي سرويس بهداشتي مدرسه ايمن آباد و همكاري و كمك در بهسازي چندين مدرسه ي شهرستان بابل، مورد تجليل قرار گرفت.

Lasemi Mohsen10

حاج محسن لاسمي در شانزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه ساز استان مازندران، در حضور جمع زيادي از خيّرين و مسئولان كشوري و استاني هديه خود را به پاس جانفشاني عزيزاني كه وجودش را مرهون آنان مي داند به 15 شهيد روستاي زادگاهش تقديم نمود و افزود: اميدوارم اين تنديس يادمان كوچكي باشد بر بلنداي عزتمندي  و افتخارآفريني همه ي شهيدان، بويژه 15 شهيد روستاي ايمن آباد و كروكلا.

 

اين كار متفاوت، شايسته و قابل تقدير حاج محسن لاسمي، ايجاد موزه ي دفاع مقدس روستايي را در ذهن ايجاد نمود و طي گفتگو با حاج سيد نقي حسيني ايمني فرمانده پايگاه مقاومت بسيج روستاي ايمن آباد و كروكلا، تصميم بر آن شد تا موزه كوچك دفاع مقدس در روستا ايجاد شود. در اين موزه سعي مي شود تمامي آثار برجاي مانده از 15 شهيد روستاي ايمن آباد و كروكلا و حتي جانبازان، از جمله: لباس و وسايل شخصي، دست نوشته ها، وصيت نامه، عكس و …. جمع آوري و در اين مكان نگهداري شود.

حاج محسن لاسمي ايمني در يك گفتگوي تلويزيوني با بيان جايگاه دانش در دنيا و اهميت داشتن فضايي مناسب براي دانش آموزان، ساختار فيزيكي كلاس درس و مدرسه و همچنين امكانات و تجهيزات مناسب را از عوامل تاثير گذار در بهبود يادگيري، رشد و بالندگي آنان اعلام نمود. نكته ديگر ترويج فرهنگ خير رساني مي باشد كه در دوران كودكي و نوجواني در دانش آموزان نهادينه مي شود.

Lasemi Mohsen9ايشان در بخش ديگري از مصاحبه اش با شبكه سيماي استاني طبرستان با بيان جمله ي معروف ” ديگران كاشتند ما خورديم، ما نيز بكاريم تا ديگران بخورند “، هدف اصلي را جلب رضايت پروردگار اعلام نمود و گفت: خداوند بركاتش را نصيب اينجانب نمود و اين سعادتي است بسيار والا، تا اموالم را در راه خير رساني هزينه كنم، آنهم در مكان هايي كه احساس دِين بيشتري دارم، از جمله نسبت به اهالي زادگاهم و خانواده بزرگ آموزش و پرورش روستايم ايمن آباد و كروكلا و شهرستان بابل.

از خداوند مي خواهم ياري ام نمايد تا قدم هاي بهتر و  ارزشي تري را با نيت پاك در اين راستا بردارم و غرور را از من دور نمايد. من اعتقاد و باور دارم زندگي پاك در گرو نيّت پاك است، يعني نيّت پاك ، زندگي پاك را به ارمغان مي آورد.

 

 

 

 

 

 

Lasemi Mohsen11حاج محسن لاسمي، مهندس علي خانپور ، مهندس عبدالناصر صادقي و حاج مرتضي بزرگي

(از خيّرين مدرسه ساز)

 

 

اشتراک گذاری مطلب
[Ask] [Facebook] [Google] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها

آرشیو مطالب

آمار بازديد